KIBRIS ekibinden Umut Ekin Şahin ve Doğan Samer sıra dışı bir işe imza attılar; dilenci oldular!

Ülkede artık dilenci görmeye aşina olduğumuzdan bu konu hakkında bir farkındalık yaratmak istemişlerdi…

Elbette dilencilik yapmanın suç olduğunu biliyorlardı..

Bana “Ağabey bu dilencilerin çoğu sahte, insanların duygularını sömürüp paralarını alıyorlar. Hem de hiçbir şey yapmadan ayda 50-60 bin TL vuruyorlar” diyerek geldiler.. “Biz dilenci kılığına girip bu işi deşifre etmek istiyoruz.” dediler.

Belediye ve polisten gerekli izinleri aldıklarını da eklediler…

Peki toplanan parayı ne yapacaktık? Güzel bir fikir geldi hemen, onu da düşünmüşlerdi; Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bağışlanacaktı..

“Başımız ağrıyacak ama yapalım” dedim.. Gayet de güzel bir iş çıkardılar..

Sıradan haberler yerine kendileri haber oldular..

Ve gerçekten de insanların yardımsever yönlerinin nasıl sömürüldüğüne bire bir şahitlik ettiler..

Bize bu haberi yaptığımız için kızanlar olduğu gibi, takdir edenler de oldu.. Zaten eğer eleştirilmezseniz hiçbir iş yapmıyorsunuz demektir.. Eleştirilmekten korkarsanız da hiçbir adım atamazsınız!.. Elbette yapıcı eleştirileri alıp değerlendiririz ama yapıcı olmayanları da ayırt edebilecek tecrübeye ulaştığımızı eklemek isterim!

Düşünün; bu haber için polise şikayet edenler dahi oldu!… Eyvallah!

Şikayet edenlerin kimler olduğu ve neden bu şikayeti yaptığını elbette tahmin ediyoruz…

Ama boşa kürek çektiklerini de hemen söyleyeyim ki, bundan sonra da enerjilerini boşa harcamasınlar!

Rahatsızlıkları nedir bilir misiniz; KIBRIS Medya Grubu kuruluşunda olduğu gibi yüzünü yeniden halka döndü… Bundan rahatsız olan mesleki çevreler olduğunu biliyoruz..

Devletine sahip çıkan, Anavatan Türkiye ile iyi ilişkileri her zaman destekleyen ve en önemlisi her daim halkın yanında olacak bir yayın politikası çerçevesinde ilerliyoruz..

‘Amiral gemisi yeniden yol almaya başlıyor’ demiştim bir yazımda, bu kimi kesimlerde rahatsızlık yaratsa da, biz halkın yanında olmaya, halkın çıkarlarını koruyacak yayınlara devam edeceğiz..

Dönelim başa.. Neymiş efendim “dilenciliğe teşvik etmişiz!”

Ne münasebet!.. Tam aksine, memleketteki açık gözlerin insanların duygularını nasıl sömürdüğünü gözler önüne getiriyoruz…

Çalışabilecekken hiçbir işin ucundan tutmayan insanlar.. Hatta çocuklarını okula göndermek yerine bu tip işlere süren sözüm ona ‘aile reis’leri türedi bu toplumda! Bu istismarcılara göz yumulmaması için uyarıcı nitelikte bir yayındı bizimkisi.. Şikayet de edilsek, bu tip yayınlarımıza devam edeceğiz..

Çünkü küçük bir adada alışkın olmadığımız olaylara tanıklık ediyoruz!.. Bunlardan tüm Kıbrıs Türkü rahatsızdır… Biz de KIBRIS Medya Grubu olarak Kıbrıs Türkü’nün sesiyiz ve rahatsızlık duyulan konuları çekinmeden gündeme getirmeye devam edeceğiz..

Şikayet eden arkadaşlara da bir göndermede bulunayım; bizi izlemeye, takip etmeye devam etsinler..

Sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla toplumun her kesiminin beklentilerine cevap verecek yayınlar yapıyoruz.. Televizyonumuz şu an yenilenme aşamasında.. Tam anlamıyla yayına başladığı zaman farkı daha da hissedeceğinizi söyleyebilirim rahatlıkla..

Daha yeni başlıyoruz..

Bizi izlemeye, takip etmeye devam edin…