Girne’de Boğaz Yolu Caddesi üzerinde 30 Mayıs 2024 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucunda yoğun bakımda tedavi göre 86 yaşındaki Seniha Andaç hayatını kaybetti.

Andaç, yarın İsmail Safa Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.  

Polis Basın Subaylığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:  

“30.05.2024 tarihinde, Girne’de Boğazyolu Caddesi üzerinde, Ali ANDAÇ (E-59) yönetimindeki MB 404 plakalı salon aracın methalder olduğu trafik kazasında aynı araçta yolcu olarak bulunan ve ağır yaralanan Seniha ANDAÇ(K-86), tedavi görmeke olduğu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde bugün yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.”

OLAY

UBP, Lefkoşa İlçe seçim takvimi açıklandı: Dinamizm ve yenilenme getirecek UBP, Lefkoşa İlçe seçim takvimi açıklandı: Dinamizm ve yenilenme getirecek

Girne’de Boğaz Yolu Caddesi üzerinde, Ali Andaç (E-59) yönetimindeki MB 404 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağından çıktı ve sağ arka yan kısmı ile beton duvara çarpmıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç, yolun solunda bulunan çelik bariyerlere ve aydınlatma direğine de çarpıp durmuştu.

Kaza sonucu yaralanan araçtaki yolcu Seniha Andaç (K-86) kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde beyin kanaması, kaburga ve boyun kırıkları teşhisi nedeniyle yoğun bakım servisinde müşahede altına alınmıştı.