Tatlısu- Mersinlik arasında ormanlık arazide çıkan yangının kontrol altına alındı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, sıcakların artmasıyla birlikte yangınların da sıklaştığını söyledi; dün de Çınarlı’da İncirli Mağara civarında yangın çıktığını hatırlattı.

Tatlısu- Mersinlik arasında başlayan yangının, erken müdahaleyle özellikle helikopterle erken müdahale sayesinde kontrol altına alındığını vurgulayan Çavuş, “Şu anda soğutma çalışmaları başladı. Hava kararmadan soğutma çalışmalarını da tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.

Çavuş, çalışmalara sabaha kadar aralıksız devam edileceğini de bildirdi.

Halkı yangınlara karşı dikkatli olmaya, özellikle sigara izmariti atılmamasını, en ufak bir duman görüldüğünde itfaiye ve orman yangın ihbar hatlarının aranmasını isteyen Çavuş, sıcaklığın bugün  bu bölgede 45 dereceye kadar yükselmesinin de önemli bir etken olduğunu kaydetti.

"Fotoğrafla yaşam" karma fotoğraf sergisi çarşamba günü açılıyor "Fotoğrafla yaşam" karma fotoğraf sergisi çarşamba günü açılıyor

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Çavuş, yangının çetin ve sarp bir bölgede başladığını, Mersinlik bölgesindeki Yangın müdahale yollarının yüzde 100’ünü, Ülke genelinde ise yüzde 90’ını açmış durumdayız. Yangın müdahale ekipleri ve iş araçları açılan yol sayesinde, yangına hızlı bir şekilde müdahale edilebildiğini anlattı.

Çavuş, tüm imkanlarıyla yangını söndürmek için çalıştıklarını kaydederek benzer olaylar yaşanmasın diye tüm halkı duyarlı olmaya çağırdı.

Editör: Öykü Öykü