Siyasetçilerin, halkla sürekli etkileşim halinde olmaları gerektiğine dikkat çeken Ahmet Savaşan, sevinçte ve tasada birlik olunmadığında, vatandaşların düşüncelerini, sorunlarını ve beklentilerini anlamanın zorlaştığına işaret etti. UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’nın her fırsatı halkla buluşmak için değerlendirdiğinin altını çizen Savaşan, üyelerin ve halkın toplantılardan memnuniyet duyduğunu belirtti.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel’in katılımıyla gerçekleştirilen Lefkoşa İstişare Toplantıları kapsamında Yiğitler, Erdemli, Kırıkkale, Dilekkaya, Gaziköy, Akıncılar, Haspolat, Surlariçi’nde UBP üyeleri ve bölge halkıyla bir araya geldiklerini belirten Savaşan, toplantılarda, Başbakan Üstel’in üyelerin ve bölgelerdeki halkın sorunlarını dinleyerek hükümetin ve UBP’nin çalışmalarını anlattığına dikkat çekti. 

Başbakan Üstel’in üyelere ve halka doğrudan soru sorma imkanı vermesinin, karşılıklı memnuniyeti artırdığına ve destek gördüğüne işaret eden Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, üyeler ve halkla birebir temasın, hem kendilerini anlatma hem de halktan öğrenme fırsatı sunduğuna vurgu yaptı.

Ahmet Savaşan’ın paylaşımı şöyle:

"Siyasetçiler, halkla sürekli etkileşim halinde olmalıdır. Sevinçte ve tasada birlik olunmadığında, vatandaşların düşüncelerini, sorunlarını ve beklentilerini anlamak zorlaşır. Bu bağlamda, biz de her fırsatı halkımızla buluşmak için değerlendiriyoruz.

UBP Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Ünal Üstel’in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz “Lefkoşa İstişare Toplantıları” Lefkoşa'nın farklı bölgelerinde devam ediyor.

Töre: Kıbrıs Adası’nın ikiye bölünmesinin sebebi biz değiliz Töre: Kıbrıs Adası’nın ikiye bölünmesinin sebebi biz değiliz

Dün “YİĞİTLER, ERDEMLİ, KIRIKKALE, DİLEKKAYA, GAZİKÖY, AKINCILAR, HASPOLAT, SURLARİÇİ”nde üyelerimiz ve halkımızla buluştuk.

Bu toplantılarda, Başbakanımız üyelerimizin ve bölgelerdeki halkımızın sorunlarını dinleyerek hükümetin ve UBP’nin çalışmalarını anlattı. Başbakanımızın üyelerimize ve halkımıza doğrudan soru sorma imkanı vermesi, karşılıklı memnuniyeti artırdı ve destek gördü. Üyelerimiz ve halkımızla birebir temas, hem kendimizi anlatma hem de halkımızdan öğrenme fırsatı sunuyor. İstişare toplanlarımız önümüzdeki günlerde devam edecek.

Toplantılarımıza katılan Başbakanımız Sayın Ünal Üstel’e, bölge örgütlerimizin başkanlarına ve üyelerine, bölge halkına, muhtarlarımıza, bütün merkez, ilçe ve örgüt yetkililerine, bakan ve milletvekillerimize gönülden teşekkür ediyorum."