Sıcaklık 41 derece dolaylarında olacak Sıcaklık 41 derece dolaylarında olacak

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile karnelerini alan öğrencilere iyi tatiller diledi.

Suay, "Hayırlı tatiller çocuklar... Bir eğitim dönemi daha sona erdi. Karneler alındı. Yaz tatili başladı... Öğrencilik ve çocukluk döneminde karne gününü iple çekerdim. Yaz tatili benim için ülkeme dönmek, köyüme kavuşmak, ailemle bir arada olmak demekti..." ifadelerini kullandı.


"BİR ÇOCUĞUN EN TEMEL İHTİYACI SEVGİ..."

"O dönemden, yani bir çocuğun gözüyle hayata bakmaya çalıştığımda, ana babalara çok büyük görev düştüğünü anlayabiliyorum" diyen Suay, açıklamasının devamında ise şunları kaydetti:

"Çocuklara vakit ayırmak kavramını çok doğru bulmadan, bir ana babanın hayattaki en temel önceliğinin evlatları olması gerektiğini biliyorum. Harçlığını verebilir, tüm maddi ihtiyaçlarını eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz. Ancak bir çocuğun en temel ihtiyacının sevgi olduğunu unutmamalıyız..."

"KARNEDEKİ NOTLAR TEK BAŞINA BİR BAŞARI ÖLÇÜTÜ DEĞİLDİR"

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Suay, "Ve bilmeliyiz ki karnedeki notlar, aslında biz ana babaların bakış açısını gösterir... Daha önemlisi de karnedeki notlar tek başına bir başarı ölçütü değildir. Teşvik motive eder. Rekabet hırslandırır. Her ikisinin arasında ise ince bir çizgi var. O çizgiyi ortadan kaldırdığınızda hırslı, herkese rakip gözüyle bakan, her şeyle rekabet eden, başarı ölçütünü bu değersizlikler üzerinden hesaplayan çocuklar yetiştirmiş olursunuz... Oysaki nene dedesini özleyen, arkadaşlarına gülümseyen, bahçesindeki kedi ve kuşlar için dertlenen, çevresini koruyan çocuklar kurtaracak yarınları..." dedi.

Editör: Pelin Yükselay