Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nde geçen yıl  şubat ayında meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden çocukları  da unutmayan Bakan Berova, Şampiyon Melekler’ i  özlem, rahmet ve saygıyla andı.

Berova mesajında şunları kaydetti:

“19 Mayıs 1919, Türk milletinin, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği, destansı bir uyanışın tarihidir.

105 yıl önce bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Samsun’a çıkarak milli mücadele ateşini yakmış, bu eşsiz mücadele, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla taçlanmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu şanlı tarihi, Türk gençliğine ‘bayram’ olarak armağan etmiştir.

Tarihini bilen, değerlerine, kültürüne sahip çıkan, varoluş mücadelesini nesilden nesle aktarmayı başaran Türk milleti olarak, genç nesillerimize, dünya ile rekabet edebilecek eğitim, donanım, bilgi ve birikime sahip olabilmeleri için tüm imkânları seferber etmek bizlerin görevidir. Çünkü Türk gençliği umudumuz, Türk gençliği geleceğimizin teminatıdır.

Sevgili Gençler!

Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları  vatan toprakları, sizlere emanettir. Bu değerli emaneti sonsuza kadar koruyacağınıza yürekten inanıyorum.

Seçim anketlerine eleştiri: Baraj altı gösterilmemiz algı oyunudur Seçim anketlerine eleştiri: Baraj altı gösterilmemiz algı oyunudur

Destansı bir uyanışın 105. yıl dönümde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, Türkiye Cumhuriyeti’nde geçen yıl  şubat ayında meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden Şampiyon Meleklerimizi özlem, rahmet ve saygıyla anıyor, böylesi anlamlı bir günde başta gençlerimiz olmak üzere, tüm  milletimizin bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

Editör: Emrah Kınacı