Erşangil yazılı açıklamasında, bu yasaya tabi çalışanların mağduriyetine dikkat çekerek, , “2022 yılında kamuda örgütlü sendikalarla imzalanan protokol ve verilen sözlerin gereği yapılmalı, çalışanların mağduriyetini azaltmak adına ek artışlarla ilgili süreç ilerletilmelidir” dedi.

Göç yasası altında çalışanların ayni iş yerinde ayni emeği ortaya koydukları emekçilerden ayrıştırıldığını ve bunun devlet eliyle yapılan bir ayrımcılık olduğunu belirten Erşangil, yıllardır bu mağduriyetle ilgili sözler verildiğini ancak sözlerin tutulmadığını savundu.

Ülke genelindeki trafik denetimlerinde 173 sürücü rapor edildi Ülke genelindeki trafik denetimlerinde 173 sürücü rapor edildi

Erşangil, “Son olarak 2022 yılında, kamuda örgütlü sendikalar ile yaptığı görüşmeler sonrasında protokole imza atan Başbakan, maalesef kendi imzasının arkasında durmamıştır. Aradan geçen 2 yılda, Göç Yasası’na tabi çalışanlar için hayat pahalılığına ek yapılacak artışlarla ilgili süreç söz verilenin aksine aradaki farkı kapatmanın uzağında kalmıştır” iddiasında da bulundu.

Editör: Öykü Öykü