Polisin söz konusu olayla ilgili açıklaması şöyle:

06.07.2024 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, Gemikonağı’nda, Güzelyurt Polis Müdürlüğüne bağlı Trafik Ekipleri tarafından yapılan trafik kontrolü sırasında, kontrol noktasını fark edip yönetimindeki NP 430 plakalı aracı ile yol içerisinde dönüş yaparak ayrılan araç sürücüsü, takip edilip durdurulmuş ve aracından inip alkol testi için nefes örneği vermeye davet edilmesine rağmen inmeyip aracını kasten hareket ettirmesi sonucu, polis memurunun araç ile birlikte sürüklenip yol içerisine düşerek yaralanmasına sebep olmuştur.

Lefkoşa’da Surlariçi’nde ev yangını... Piknik tüpü alevlendi... Lefkoşa’da Surlariçi’nde ev yangını... Piknik tüpü alevlendi...

Olay sonucu yaralanan polis memuru, kaldırıldığı Cengiz Topel Hastanesi’nde yapılan tedavinin ardından taburcu olmuştur. Yürütülen ileri soruşturma kapsamında, NP 430 plakalı araç yol kenarında terk edilmiş halde bulunarak emare olarak alınmış ve araç sürücüsünün de Ö.A. (E-39) olduğu tespit edilerek, bahse konu şahıs tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.