'Gufi' hakkında bilinmesi gerekenler... 'Gufi' hakkında bilinmesi gerekenler...

Bakan Dinçyürek öğrencilerle görüşme öncesi yaptığı konuşmada, sağlıktaki projelerine ilişkin detaylı açıklamalar yaptı.
    Dinçyürek, sağlıktaki otomasyon sistemini e- devlet, e-  nabız anlamında Kıbrıs’ta da kurmak için çok ciddi bir çalışma yapıldığını 2024’ün üçüncü çeyreğinde Türksat’la yapılan çalışma ile bitmiş olacağını ifade etti.
    Bu sistemin hekimler, hastalar devlet içinde çok ciddi kazanımlar getireceğine dikkati çeken Dinçyürek, bu sistemle yapılan tetkikleri,
başka  hastaneye uğradığı zaman oradan görebilme şansının olacağını
söyledi.
    Dinçyürek , sağlık alanında önemli yaıtırmlar yapılmakta olduğunu da ifade etti.
    Girne’de yapılan hastane hakkında da bilgi veren Dinçyürek, hastanenyi yıl sonunda faaliyete sokacaklarını, hayata geçtiğinde adanın en modern en üst düzeyde hizmet veren hastanesine dönüşeceğini ifade etti.
    Pamuklu’ya da yapacakları hastanenin önemini de aktaran Dinçyürek, Mağusa Devlet Hastanesinin de  üçüncü basamak hastaneye evrilmesine çalıştıklarını söyledi.
    Dinçyürek, “ Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yıllardır Lefkoşa’ya yapılacak 500 yataklı yeni hastane yüzünden ihmale uğramış bir hastanedir. 500 yataklı yeni bir hastane yapılsa bile Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi terk edilmeyecek onu ayağa kaldırmamız lazım. Nalbantoğlu Devlet Hastanesinin bütün servisleri için bu hafta ihaleye çıkıyoruz. Yıl sonuna varmadan bütün servisleri beş yıldızlı otel hizmetinde o modda bir hastaneye çeviriyoruz. “ ifadelerini kullandı.
    Dinçyürek, Gazi Mağusa’ya ve Maraş’a ve Değirmenlik’e yeni bir sağlık merkezi kuracaklarını Güzelyurt’taki hastanenin de bitirileceğini ekledi.
söyledi.

Yapılan toplantıda Bakan Dinçyürek tarafından ihtisas yapan öğrencilere sağlık sistemi yasaları ve genel durum hakkında bilgilerler verildi. 

Öğrenciler beklentilerinin dinlendiği toplantı nedeniyle memnuniyetlerini dile getirdiler.