Polis ekipleri tarafından ülke genelinde dün gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri kapsamında, toplam 398 kişi aleyhinde yasal işlem başlatıldı, 4 kişi de tutuklandı.

Asayiş denetimleri kapsamında; ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklandı.  

Eroğlu halkın Kurban Bayramını kutladı Eroğlu halkın Kurban Bayramını kutladı

Kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olmasına rağmen, kumarhane içerisinde tespit edilen 10 kişi, geçerli alkollü içki satış ruhsatı olmadığı halde, alkollü içki satışı yapan 2 iş yeri ve geçerli müzik izni olmadığı halde, müzik yayını yaptığı tespit edilen 1 işyeri işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

2 BİN 98 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ KONTROL EDİLDİ

Trafik denetimleri kapsamında; toplam 2 bin 98 araç sürücüsü kontrol edildi.

Polisten verilen bilgiye göre, çeşitli trafik suçlarından toplam 385 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 2 sürücü tutuklandı ve 32 araç trafikten men edildi.

Rapor edilen trafik suçları ise; 152’si yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak,  24’ü alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 49’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 70’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak,  10’u seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak,  3’ü sigortasız araç kullanmak  1’i trafik ışıklarına uymamak ve 73’ü ise diğer trafik suçlarından oluşuyor.

Editör: Öykü Öykü