Kurultaya ilişkin konuşan Arıklı, kurultayların partilere heyecan getirdiğini kaydederek bölgelerde yaptığı kitle toplantılarının büyük ilgi gördüğünü söyledi.
   Parti tüzüğüne göre son kez aday olabileceğini söyleyen Arıklı, başka birinin aday olup olmayacağını bilmediğini belirterek şu şekilde konuştu: 
   “Tüzük gereği bu benim son dönemim. Başka aday çıkar mı bilmiyorum. Daha zaman var. Ama parti içi demokrasi gereği 500 üye imzasını getiren herkes aday olabilir.” 

'Sahte diploma' skandalı... Eski müsteşar Özsağlam tutuklandı! 'Sahte diploma' skandalı... Eski müsteşar Özsağlam tutuklandı!

“Kaybedersem tabanın güveni yok demektir”

   Bir önceki seçimli kurultayda yaptığı açıklamada “genel başkanlık yarışını kaybedersem milletvekilliğinden de istifa ederim” dediğini anımsatan Arıklı, bu açıklamanın geçerli olduğunun altını çizdi.  
   “Bir Genel Başkan kurultayda kaybederse tabanının güvenini de kaybetmiş olur. Taban ona güvenmiyorsa onun milletvekili kalmasına da gerek yoktur” diyen Arıklı, sözlerini şöyle noktaladı: 
   “Aday çıkar ve kaybedersem, kazanan rakibimin elini kaldırır, herkese teşekkür eder ve milletvekilliğinden de istifa ettiğimi açıklarım.”

Editör: Pelin Yükselay