Ayrıca Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve Yedek Lig’de derece alan takım ve sporcular ödüllerine kavuştu. 

Süper lig şampiyonu : CORTADO SERTBAY SATRANÇ AKADEMİSİ
2. YAMAÇ SAMANİ SATRANÇ DERNEĞİ
3. BROADMAX MAĞUSA SATRANÇ DERNEĞİ oldu.

Liglerde alınan diğer sonuçlar ve başarılı sporcular ;

SÜPER LİG MASA BİRİNCİLERİ:
1. MASA BİRİNCİSİ: FM VOLKAN SEVGİ (ALTIN PİYON SATRANÇ DERNEĞİ)
2. MASA BİRİNCİSİ: IM HÜSEYİN CAN AĞDELEN (CORTADO SERTBAY SATRANÇ AKADEMİSİ)
3. MASA BİRİNCİSİ: AHMET PAŞA (CORTADO SERTBAY SATRANÇ AKADEMİSİ)
4. MASA BİRİNCİSİ: ATA ATASOY (CORTADO SERTBAY SATRANÇ AKADEMİSİ)
5. MASA BİRİNCİSİ: EYLÜL GÜNEŞ (CORTADO SERTBAY SATRANÇ AKADEMİSİ)
6. MASA BİRİNCİSİ: ARDA KÖLE (LEFKOŞA SATRANÇ DERNEĞİ)

1. LİG
DERECEYE GİREN TAKIMLAR:
1. GÜMÜŞ AT SATRANÇ DERNEĞİ
2. ŞAH-MAT SATRANÇ DERNEĞİ
3. DENİZ PLAZA SPOR DERNEĞİ

MASA BİRİNCİLERİ:
1. MASA BİRİNCİSİ: NM CENGİZ HASMAN (GÜMÜŞ AT SATRANÇ DERNEĞİ)
2. MASA BİRİNCİSİ: HÜSEYİN SERBÜLENT (GÜMÜŞ AT SATRANÇ DERNEĞİ)
3. MASA BİRİNCİSİ: ÇAĞIN AKGÜR (DENİZ PLAZA SPOR DERNEĞİ)
4. MASA BİRİNCİSİ: MUSTAFA KEMAL ATA AYDIN (ŞAH-MAT SATRANÇ DERNEĞİ)
5. MASA BİRİNCİSİ: YAREN NAZ YORĞUN (GÜMÜŞ AT SATRANÇ DERNEĞİ)
6. MASA BİRİNCİSİ: TALYA ŞENOL (ŞAH-MAT SATRANÇ DERNEĞİ)

SÜPER LİGE ÇIKAN TAKIMLAR:
1. GÜMÜŞ AT SATRANÇ DERNEĞİ
2. ŞAH-MAT SATRANÇ DERNEĞİ
2. LİGE DÜŞEN TAKIMLAR:
1. DUMLUPINAR SPOR KULÜBÜ
2. İSKELE BELEDİYESİ

Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te sahne alıyor Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te sahne alıyor

2. LİG
DERECEYE GİREN TAKIMLAR:
1. DÖVEÇ SATRANÇ TAKIMI
2. 65. KARE SATRANÇ VE KÜLTÜR DERNEĞİ
3. MAĞUSA SATRANÇ AKADEMİSİ

MASA BİRİNCİLERİ:
1. MASA BİRİNCİSİ: ARSOY AZAK (65. KARE SATRANÇ VE KÜLTÜR DERNEĞİ)
2. MASA BİRİNCİSİ: DORUK İLHAN
(65.KARE SATRANÇ VE KÜLTÜR DERNEĞİ)
3. MASA BİRİNCİSİ: BERK NAY (DÖVEÇ SATRANÇ TAKIMI)
4. MASA BİRİNCİSİ: LARİN DÖVEÇ (DÖVEÇ SATRANÇ TAKIMI)
5. MASA BİRİNCİSİ: NEHİR ASLANTÜRK (MAĞUSA SATRANÇ AKADEMİSİ)
6. MASA BİRİNCİSİ: UZAY SAYAN 
(ALTIN PİYON SATRANÇ DERNEĞİ)

Editör: Pelin Yükselay