Zekeriya Vural hayatını kaybetti Zekeriya Vural hayatını kaybetti

Polis Örgütü’nün 60’ıncı kuruluş yıl dönümü ve “Polis Haftası Kutlama Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen 2’inci Polis-Halk Koşusu, 10 km şehir koşusu, 3 km halk koşusu ve 1 km çocuk koşusu olmak üzere üç branşta halkın yoğun katılımı ile Lefkoşa’da koşuldu. Tüm yarışlar, Polis Genel Müdürü Kasım KUNİ’nin başlatma işareti ile start aldı.

Polis tarafından alınan yoğun güvenlik ve trafik tedbirleri ile, tüm sporcular yarışlarını sağlıklı  bir şekilde bitirerek finish çizgisine ulaştı. Finish çizgisine ulaşan tüm sporcular polis yetkilileri tarafından karşılanarak, kendilerine katılım madalyaları takdim edildi.

Atletizm Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilen Polis-Halk Koşusu’nda, 10 ve 3 kilometrelik yetişkin koşularının yanı sıra, bu yıl ilk kez 1 km’lik çocuk koşusu da gerçekleştirildi. Çocukların büyük ilgi gösterdiği çocuk koşusunda, çocuklar aileleri ve büyükleri ile birlikte koşarak farkındalık yarattılar.

Yarışların tamamlamasının ardından, Cimnastik Federasyonu Sporcuları tarafından cimnastik gösterisi de sergilenirken, Polis Genel Müdürlüğü’nün çim bahçesinde kurulan çocuk oyun alanında, çocuklar oynayarak keyifli vakit geçirdi ve doyasıya eğlendi.   

11 kategoride gerçekleştirilen 10 km şehir koşusunun ödül törenine, Polis Genel Müdürü Kasım KUNİ, PGM I. Yardımcısı Ali ADALIER, PGM II. Yardımcısı Kaan Resa SAÇAR ile İlçe ve PGM-Bölüm Müdürlerinin yanı sıra, Atletizm Federasyonu yetkilileri, Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan SAPSIZOĞLU ve koşu sponsorlarının katılımı ile dereceye girenlere ödülleri verildi.  

Ödül töreninin tamamlanmasının ardından koşunun gerçekleşmesi için katkı yapan sponsorlara, koşu anısı olarak teşekkür plaketi takdim edildi.

Editör: Öykü Öykü